LinuxMM:

Pagalba norint užsisakyti


Apžvalga: Užsisakymas yra nebūtina MoinMoin wiki funkcija. Tai leidžia naudotojui gauti perspėjimus elektroniniu paštu, atsiradus kokiems nors pokyčiams tam tikrame wiki internetiniame puslapyje. Ši paslauga yra teikiama, jeigu wiki administratorius aktyvino el. pašto palaikymą. Ši funkcija taip pat gali būti prieinama visoje wiki fermoje, jeigu wiki adminstratorius aktyvino naudotojų paskyrų ir duomenų dalijimąsi. Užsisakymas taip pat aprašytas puslapyje PagalbaNaudotojoNuostatų.

Yra du pagrindiniai budai kaip užsisakyti MoinMoin wiki puslapius. Pirmasis ir pats paprasčiausiais budas yra tiesiog paspausti ant 'Užsisakyti' nuorodos wiki puslapio virutineje dalyje. Antrasis būdas yra redaguoti 'Naudotojo nuostatas'. Abu būdai detaliau yra aprašyti žemiau.


Apibrėžimai:

Užsisakyti: Kai jūs 'užsisakote' MoinMoin wiki puslapį, jūs pageidaujate, kad jums būtų išsiųstas elektroninis pranešimas, kai kas nors be jūsų pakeičia puslapio turinį.

Nebeuzsisakinėti/Nutraukti užsakymą: Bet kuriuo metu po MoinMoin wiki puslapio 'Užsisakymo', jūs galite pasirinkti 'nutraukti užsakymą' . Po to, kai jūs 'nutraukiate užsakymą' to wiki puslapio, kurį buvote užsisakę, Jūs daugiau NEBŪSITE informuojamas apie puslapio pakitimus.

Wiki ferma: Wiki ferma yra wiki svetainių grupė, kuri yra prižiūrima bendrame serveryje ar serverių fermoje ir dalinasi tuo pačiu srities vardu (pvz., manopirmawiki.betkokiawiki.net ir manoantrawiki.betkokiawiki.net (e.g. myfirstwiki.anywiki.net and mysecondwiki.anywiki.net). Daugiau informacijos apie wiki fermas ir serverių fermas galite rasti Wikipedia straipsnyje apie WikiFermas (WikiFarms).

InterWiki pavadinimas: Wiki URL adreso santrumpa. Interwiki pavadinimas gali būti priskirtas wiki administratoriaus. Daugiau informacijos ieškokite puslapyje KitosWiki (InterWiki).


Užsisakyti arba nutraukti wiki puslapio užsakymą :

Užsisakymas: Lengviausias būdas užsisakyti MoinMoin wiki puslapį yra tiesiog paspausti 'Užsisakyti' nuorodą puslapio viršuje. Jūs negalite užsisakyti puslapio, jeigu nesate prisijungęs. Po užsisakymo jūs automatiškai gausite elektroninį laišką, kaskart kitam naudotojui pakeitus/paredagavus tą wiki puslapį. Be to, 'Užsisakyti' nuoroda pasikeis į 'Atsisakyti' nuorodą šiame wiki puslapyje.

Užsakymo nutraukimas: Norint nutraukti wiki puslapio užsakymą, spragtelkite 'Atsisakyti' nuorodą puslapio viršuje. Tai padarę, jūs daugiau nebegausite pranešimų apie to puslapio atnaujinimą. Jūs turite būti prisijungę, jei norite nutraukti užsakymą.

Prisiminkite, kad bet kuris prie wiki prisijungęs naudotojas gali užsisakyti ir nutraukti jūsų sukurto wiki puslapio užsakymą.


užsisakyti kelis wiki puslapius vienu metu:

Jūs galite pakartoti viršuje aprašytą procesą norėdami užsisakyti neribotą wiki puslapių skaičių viename ar keliuose MoinMoin wiki internetiniuose puslapiuose. Tačiau, jeigu jūs norite užsisakyti daug wiki puslapių ar wiki puslapių kolekcijas, tai padaryti gali būti paprasčiau pakeičiant savo naudotojo nustatymus taip kaip aprašyta žemiau.

Jeigu pamiršote, kuriuos wiki puslapius esate užsisakę, galite rasti šių puslapių sąrašą po Naudotojo Nuostatomis.


Užsisakyti kelis wiki puslapius per 'Naudotojo Nuostatas':

Kai prisijungiate naudodamiesi savo wiki naudotojo vardu ir slaptažodžiu, spragtelkite ant 'Nustatymai' nuorodos prie bet kokio wiki internetinio puslapio viršaus. Tai atidarys 'Naudotojo Nuostatų' puslapį. Paslinkite puslapį žemyn, kol pamatysite tokį užrašą:

Jeigu jūs anksčiau esatę užsisakę individualius wiki puslapius taip, kaip tai buvo aprašyta anksčiau, dešinėje pusėje turėtų būti sąrašas visų tų puslapių. Jeigu jūs nesate užsisakę jokių wiki puslapių, tas langas bus tuščias. Norėdami užsisakyti individualų wiki puslapį ar puslapių kolekcijas, sekite instrukcijas, kurios duotos lenteleje apačioje. Po to, kai pridėsite užsisakytų puslapių sąrašą, išsaugokite savo nuostatas, kad padarytumėte jas pastoviomis. Norėdami gauti daugiau informacijos apie reguliariuosius reiškinius ('regex'), žiūrėkite pastabas apie juos žemiau (Reguliarieji reiškiniai).

Užsisakymo pavyzdžiai:

Apie interwiki pavadinimus, wiki fermas ir reguliariuosius reiškinius žiūrėkite pastabas žemiau.

Pavyzdys

Užsisako prie

.*

Visi puslapiai esamoje wiki (ar wiki fermoje) - Įspėjimas: naudokite ATSARGIAI  <!>

ManoPirmaWiki:.*

Visi puslapiai, esantys ManoPirmaWiki wiki

PagrindinisPuslapis

Visi puslapiai, pavadinti 'PagrindinisPuslapis' esamoje wiki (ar wiki fermoje)

ManoPirmaWiki:PagrindinisPuslapis

Pagrindinis puslapis ManoPirmaWiki wiki

ManoPirmaWiki:PagrindinisPuslapis/.*

Visi ManoPirmaWiki wiki puslapio PagrindinisPuslapis popuslapiai

Pagalba.*

Visi puslapiai, prasidedantys žodžiu 'Pagalba' esamoje wiki (ar wiki fermoje)

ManoPirmaWiki:Pagalba.*

Visi puslapiai, prasidedantys žodžiu 'Pagalba', esantys ManoPirmaWiki wiki

Help(On|For).*

Visi puslapiai, prasidedantys terminu 'HelpOn' arba 'HelpFor' esamoje wiki (ar wiki fermoje)

ManoPirmaWiki:PagrindinisPuslapis/.*(Pagalba|Klausimas).*

Visi PagrdintisPuslapis popuslapiai, esantys ManoPirmaWiki wiki, kuriuose yra žodis 'Pagalba'
arba žodis 'Klausimas' bet kur pavadinime 

....

Atsisakyti nuo bet kurio iš aukščiau nurodytų puslapių galite paprasčiausiai pašalindami eilutę iš teksto langelio ir išsaugodami savo Naudotojo Nuostatas.


Pastabos:

Interwiki pavadinimai: Aukščiau esančiuose pavyzdžiuose terminas 'ManoPirmaWiki' yra interwiki esamos wiki pavadinimas, kuris buvo paskirtas administratoriaus. Jis bus kitoks jūsų wiki. Lengvesnis būdas išmokti interwiki jūsų wiki vardą yra užsisakyti vieną ar kelis atskirus wiki puslapius. Kai atversite savo naudotojo nuostatas, rasite savo interwiki pavadinimą kiekvienoje savo užsisakytų puslapių eilutėje. Interwiki pavadinimas yra terminas prieš dvitaškį. Jūs turėtumėte visada įtraukti interwiki pavadinimą, kai kuriate interwiki nuorodas, kadangi jūs galite netyčia užsisakyti visus puslapius, kurie atitinka jūsų reguliarųjį reiškinį, esančius visoje wiki fermoje.

....

Wiki fermos: Aukščiau lentelėje esančiuose pavyzdžiuose, jeigu interwiki pavadinimas NĖRA įtrauktas (prieš dvitaškio ženklą), reguliariojo reiškinio terminas bus pritaikytas arba 1) tik esamai wiki, arba 2) esamai wiki fermai. Vėlesnysis bus pritaikytas tik jeigu jūsų wiki yra wiki fermos dalis ir wiki fermos administratorius yra aktyvinęs 'naudotojo paskyrų ir duomenų dalinimąsi'. Tai yra aprašyta puslapyje HelpOnUserHandling.

....

Reguliarieji reiškiniai: Reguliarieji reiškiniai (sutrumpintai regex) yra simboliniai terminai, naudojami šablonų atitikimui kompiuterinio programavimo kalbose. Kaip pavaizduota anksčiau, reguliarieji reiškiniai yra naudojami MoinMoin naudotojo nuostatose daugiau negu vieno wiki puslapio užsisakymui vienu metu. Pavyzdžiui, terminas taškas-žvaigždutė (.*) reiškia nulį ar daugiau pasikartojimų (*) bet kurio simbolio (.) wiki puslapio pavadinime. Reiškinys '(Pagalba|Klausimas)' reiškia, jog arba žodis 'Pagalba', arba žodis 'Klausimas' turi būti wiki puslapio pavadinime. Yra daug daugiau simbolių, naudojamų reguliariuosiuose reiškiniuose, bet jie yra už šio pagalbos puslapio apimčių ribos. Reguliariųjų reiškinių sintaksė, naudojama Naudotojo Nuostatų puslapyje MoinMoin wiki yra Python programavimo kalbos sintaksė.

Svarbi reguliariųjų reiškinių funkcija yra naudojama MoinMoin puslapių užsisakymui (kaip parodyta lentelėje aukščiau) yra ta, jog kiekvienas reiškinys yra automatiškai aptveriamas simboliais "^" ir "$", kurie simbolizuoja wiki puslapio pavadinimo pradžią ir pabaigą. Taigi reguliarusis reiškinys 'PagrindinisPuslapis' atitiks tik puslapius tokiu pavadinimu, bet neatitiks puslapių, pavadintų 'ManoPagrindinisPuslapis' or 'PagrindinisPuslapisVienas' ir pan.

Daugiau informacijos apie reguliariuosius reiškinius galite rasti puslapyje apie reguliariuosius reiškinius (Regular expression) Wikipedijoje.